haberler

YILLIK: Annual of Istanbul Studies 8. Sayı Makale Çağrısı

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (Suna and Inan Kıraç Foundation Istanbul Research Institute - IAE)

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü olarak 2012 yılından bu yana 7 sayı yayımladığımız, birbirinden kıymetli yazı ve yazarlara yer verdiğimiz İstanbul Araştırmaları Yıllığı, 8. sayıdan itibaren YILLIK: Annual of Istanbul Studies adıyla, yenilenmiş yapısıyla çıkmaya başlıyor.

2019 yılı sonunda çıkacak 8. sayıdan itibaren dergide hakemli münferit makalelerin yanı sıra özel dosya makaleleri, değerlendirme yazıları (Meclis), kitap eleştirileri (Codex) ve düzenli biçimde yenilenen İstanbul Kaynakçası yer alacak. YILLIK: Annual of Istanbul Studies, basılı olarak yayımlanmaya devam ederken, bir yandan da online platformlar üzerinden açık erişimde olacak.

YILLIK: Annual of Istanbul Studies, kentin farklı dönemleri hakkında yapılan tarih, mimarlık ve sanat tarihi, arkeoloji, sosyoloji, antropoloji, coğrafya, şehir planlama, kent çalışmaları ve diğer ilgili alanlarda çalışan araştırmacıların özgün, Türkçe ve İngilizce makalelerine açıktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.